Rakstu jums
Dalos ar pētījumos un daudzos dažādos kursos iegūtām zināšanām, kas pārtapušas rakstos par jogu, vingrošanu veselībai un manu skatījumu, kā iespējama joga mūsdienu cilvēka ikdienā. Jā, arī manā ikdienā - ar eksperimentiem, kas vairāk veiksmīgi, mazāk veiksmīgi, pilnīga katastrofa un superefektīvi.
Blogā atradīsiet arī rakstus par to, kas ir ājurvēda, par jogu un ājurvēdu, kā arī dzīvesveidu kopumā un dažādus rakstus par veselību.
Rakstus iespējams lasīt brīvi, klejojot blogā, vai mērķtiecīgi meklējot atbilstoši sistematizācijai, kuru atradīsiet lapas augšā un zem katra raksta.
PAR PRIEKŠSTATIEM
DARĪT NEKO
MŪSU MAŅAS
DOŠAS UN AROMĀTI
ĀJURVĒDA UN ES
LAIKS SEV
KAS TU ESI ?
MĪLĒT SEVI
5 IETEIKUMI MIEGAM
BAILES
SĪPOLI & ĶIPLOKI
SAULES CIKLS
Ziemas saulgrieži ir laiks, kad tumšais gadalaiks palēnām virzīsies tuvāk gaismai un gaišā dienas daļa kļūs aizvien garāka. Saulei ikvienā kultūrā ir bijusi ierādīta svarīga vieta un tā ir ietekmējusi arī jogu un ājurvēdu.
KĀDU MŪZIKU IZVĒLĒTIES?
Kad mācību laikā Indijā katru rītu jogoju skolotājas vadībā, nodarbības notika bez mūzikas pavadījuma. Jogu praktizējām agri no rīta uz terases un mūsu skaņu fonu veidoja koku šalkoņa, putnu balsis un dzīvnieku skaņas netālu esošajos kalnos, ājurvēdas centra darbinieku klusā rosīšanās.
Sākotnēji tas šķita neierasti, jo līdz tam jogas nodarbībās, kurās biju piedalījusies, allaž fonā skanēja kāda nomierinoša mūzika, mantru dziedājumi utt. Bet ar laiku pieradu un sāka mainīties arī sajūtas, kuras radās jogas nodarbību laikā. Man tas šķita vērtīgi un iepatikās tik ļoti, ka tagad, kad pati praktizēju jogu, neatkarīgi no tā, vai tā ir fiziska prakse vai meditācija, izvēlos to darīt bez muzikāla pavadījuma.
Mans stāsts/2. daļa
Darīt labu tādā veidā, kādā spēju – tas ir mans mērķis.
Mana stāsta sākums
Ikdienā uzklausu klientu stāstus par to, kādēļ joga ir viņu izvēle. Šie stāsti ir tik dažādi un aizraujoši!
Lai gan labprātāk uzklausu jūs, tomēr arī man ir savs stāsts.
Ceļojums uz mērķi
Praktizējot jogu, mums var gadīties periodi, kad šķiet, ka iecerētais neizdodas vai neizdodas tādā apjomā vai ātrumā, kādā esam iecerējuši.
Bet vai panākumi/progress jogā ir plānojams, kā to esam ieraduši darīt sportā? Vai sasniegumi jogā ir saistīti ar to, cik sarežģītā āsanā un cik ilgi spējam atrasties, cik minūtes varam meditēt, cik daudz mantru protam skandēt, cik … ?