Rakstu jums
Dalos ar pētījumos un daudzos dažādos kursos iegūtām zināšanām, kas pārtapušas rakstos par jogu, vingrošanu veselībai un manu skatījumu, kā iespējama joga mūsdienu cilvēka ikdienā. Jā, arī manā ikdienā - ar eksperimentiem, kas vairāk veiksmīgi, mazāk veiksmīgi, pilnīga katastrofa un superefektīvi.
Blogā atradīsiet arī rakstus par to, kas ir ājurvēda, par jogu un ājurvēdu, kā arī dzīvesveidu kopumā un dažādus rakstus par veselību.
Rakstus iespējams lasīt brīvi, klejojot blogā, vai mērķtiecīgi meklējot atbilstoši sistematizācijai, kuru atradīsiet lapas augšā un zem katra raksta.
Hatha joga
Nav viena noteikta Hatha jogas veida vai nodarbību veidošanas principa. Līdz ar to nodarbības pie dažādiem pasniedzējiem var būt visai atšķirīgas, atbilstoši katra uzskatiem un zināšanām. Tajā pašā laikā tieši gandrīz neierobežoto variāciju un kombināciju dēļ, Hatha jogu ir iespējams izmantot ikvienam, atbilstoši viņa vajadzībām un mērķiem.
5 ķermeņa slāņi
Jogā un ājurvēdā sastopamies ar 5 ķermeņa slāņu klasifikāciju.
Piedāvāju iepazīt teoriju par 5 ķermeņa slāņiem jeb struktūrām, kuru centrā ietverta mūsu patiesā un nemirstīgā dvēsele Atmans kā mūžīgās ekistences - Brahmana - daļa.
3 ķermeņi
Jogā cilvēks kā dzīvs organisms tiek definēts ne tikai caur fizisko ķermeni, bet arī smalkākiem, kurus nav iespējams precīzi pierādīt ar šobrīd zinātnē atzītām pētnieciskām metodēm.
Tiek uzskatīts, ka, praktizējot jogu kā pašpilnveidi, kura ved pie atbrīvošanās no ciešanām jeb Samadhi, šai praksē tiek vienlaicīgi iesaistīti visi ķermeņi kā vienota sistēma.
Īsi par jogas vēsturi
Jogas sākumi nav precīzi datējami, jo izsekot jogai iespējams kopš rakstisku liecību parādīšanās. Tomēr, nav zināms, vai un kādās izpausmēs joga ir eksistējusi pirms tekstiem.
Īsi par galvenajiem jogas attīstības periodiem…
4 ceļi
Jogas galvenais mērķis, īpaši tās pirmsākumos, ir atbrīvošanās no ciešanām, kuras rada maldīgas zināšanas par pasauli. Joga piedāvāja veidus, kas ved pie patiesības un atbrīvošanās.
Jogas mērķi
Mūsdienās joga tiek uzskatīta par paņēmienu kopumu, kas palīdz veicināt fizisko un garīgo veselību.
Īpaši mūsdienās tiek akcentēta jogas kā fizisku vingrinājumu loma. Tomēr jāatceras, ka jogas mērķis pārsniedz tikai spēka un lokanības uzlabošanu.
Joga
Aicinu Jūs turpmāk doties ar mani kopīgā draudzīgā ceļojumā, lai atbildētu uz jautājumu – kas ir joga?
Un ne tikai uz šo jautājumu.